Aktivity sboru v první polovině roku 2021

Tak, jak končil rok 2020 z hlediska epidemiologické situace v celé republice, tak jsme prošli prvními měsíci roku 2021. Situace se nevyvíjela dobře a všichni jsme žili v omezeném režimu pohybu. Národ se postupně očkoval dle věkových skupin a možností získání vakcín a na hasiče dobrovolných sborů a především výjezdových jednotek se tak nějak zapomnělo.

S příchodem jara se začala situace měnit a počty nakažených prudce klesaly. Vláda postupně uvolnila některá omezení a s tím se otevřely i naše možnosti aktivit. První, co jsme urychleně zprovoznili, bylo otevření chaty pro veřejnost. Přestože jsme získali nějaké finanční kompenzace od státu, zisk z provozu chaty to nenahradilo. A zájem o domácí rekreaci byl veliký. Naši stálí rekreanti nám zůstali věrni a chata opět ožila.

Vrátila se i pravidelná pondělní setkání ve zbrojnici. Je potřeba říci, že už to nebylo jako dříve. Mnozí z obav o své zdraví přestali docházet, jiní se stranili společného posezení z důvodu možného nakažení ( členové JPO II.), protože jejich práce se nedá nahradit. Ale zbrojnice ožila.

Postupně jsme zaktivovali naši činnost se zaměřením na prezentaci sboru. Kde jinde začít než u programů pro děti a mládež. Prezentace práce hasičů v době koronavirové ve sdělovacích prostředcích byla obsáhlá, ale chtělo to připomenout i práci hasičů našeho města. A tak jsme uspořádali besedy o historii hasičů v Červeném Kostelci a jejich současné práci, spojené s ukázkami naší techniky.

Zde krátký přehled:
15. 6. - beseda ve zbrojnici pro žáky ZŠ Horní Kostelec (družina) – 12 dětí + dozor
28. 6. - beseda a ukázka techniky pro celou MŠ Náchodská – 7 členů
8. 7. , 12. 7 a 19. 7. - beseda pro děti příměstského tábora volejbalového oddílu v rámci prezentace celého IZS – 94 dětí + 6 vedoucích

Bohužel jsme se museli rozloučit s některými našimi členy. V pondělí 28. června opustil naše řady Mirek Červinka, dlouhodobý a dokud to šlo aktivní člen sboru. Rozloučení proběhlo v pátek 2. července. Bohužel účast z řad hasičů kamarádů nebyla početná vinou souběžného výjezdu členů JPO a i špatného počasí.

- zpět -