Brigáda na horách

Od okamžiku, kdy převzal správu chaty Petr Šváb s pomocí několika dalších členů, se na našem rekreačním zařízení udělalo mnoho užitečné práce, která zpříjemňuje pobyt našich hostů. Připomínám ty nejrozsáhlejší za poslední období: odvodnění okolí chaty, přechod na nový způsob vytápění, výměna oken, malování celé chaty. Kromě toho po celé období probíhaly běžné údržbářské práce a především pak předávání a přebírání chaty. To vše si vyžádalo vynaložení nemalé finanční částky a stovky odpracovaných brigádnických hodin.

Na konec letošního června ( 26. - 27. 6. ) se podařilo uskutečnit rozsáhlejší brigádu, které se zúčastnilo 10 členů. V průběhu pátečního a sobotního dne jsme pořídili opravit zeď ve spodním 4 – lůžkovém pokoji, vymalovat bývalou kotelnu, zpracovat dřevěné okenní rámy a uklidit prostory pro skladování dřeva, obložit kachličkami část kuchyně podél dřezů, vyčistit odtokový potůček, položit potrubí v části potoka pro pěší od parkoviště, posekat trávu kolem chaty a pěšinu na parkoviště, pokácet rozpadlý strom před chatou, opravit všechny lavičky a natřít je barvou a obnovit průtok vody ve sklípku. Večer následovalo společné posezení a vzpomínání při harmonice. Po celou dobu bylo pro brigádníky připraveno pohoštění a občerstvení.

Poděkování patří všem věkově zralejším členům, kterým zdravotní stav umožnil se této akce zúčastnit a nakonec se i zúčastnit chtěli.

- zpět -