Mikuláš ve zbrojnici

Poslední kulturní akcí pořádanou naším sborem pro děti našich členů, přátel a veřejnost bylo tradiční setkání s Mikulášem a jeho doprovodem. Letos tato akce vyšla na sobotu a my měli starost, zda bude dost návštěvníků. Dopadlo to dobře.

Jako v letech předcházejících bylo i letos pro děti připraveno několik soutěží, které jim za sladkou odměnu zkrátilo čas čekání na „ ortel“,. Byl jsem letos hodný nebo nebyl? Bude balíček nebo nebude? Co čerti? Zatímco děti soutěžili, jejich doprovod si mohl objednat něco na občerstvení. Přestože venku panovalo jarní počasí, vyhrál svařáček. Mikuláš byl organizátory očekáván na 17 hodinu, takže o 10 minut rychlejší příjezd nás trochu zaskočil. Děti jsme rychle přemístili do společenky, Mikuláš si v kuchyni posílil „sebevědomí“ a následně přešel společně s 2 čerty a andělem mezi děti, kterých bylo přítomno více než 20. V následujících 15 minutách hrdinové přednesli své básničky, zlobivý chlapec odolal únosu čertům a všichni byli obdarováni balíčky se sladkým překvapením.

Po odchodu Mikulášovy skupiny následovala volná zábava při reprodukované hudbě, některé děti tančily, jiné předváděly své výtvarné schopnosti. Rodiče poseděli a užívali si chvíle pohody. Akce skončila po 19 hodině.

- zpět -