Návrat k tradicím – výjezdní posezení

Před mnoha a mnoha lety bylo u sboru tradicí uskutečnit alespoň jednou ročně posezení v hospodě U Prouzů. Tato tradiční akce se po dlouhé době uskutečnila v loňském roce, kdy asi 20 členů po domluvě s majitelem p. Bernardem navštívilo jejich pohostinství za účelem polaskat chuťové buňky tradiční specialitou těchto návštěv – smaženkami s bramborovým salátem. Při těchto příležitostech bylo vždy dost času i na vzpomínání s paní Prouzovou a část osazenstva propadla hře v karty.

I letos padl návrh z řad členů sboru, zda by se toto výjezdní posezení mohlo opět uskutečnit. A když už, tak na státní svátek 28. října. Ve zbrojnici bychom se na svátek nesešli, ale tato výzva byla silným argumentem. Přihlásilo se 18 členů, z nichž někteří tentokrát pozvali i své manželky. Kdo mohl, dorazil pěšky, ostatní měli zajištěný odvoz hasičským DA – řidič Pepa Záliš. Začátek akce byl stanoven na 18 hodinu a po domluvě s panem majitelem byly připraveny k večeři kachničky se zelím a knedlíkem. Jídlo jako vždy výborné, zábava a nálada též.

Tak, jak rychle byli přítomni obslouženi, tak rychle se mnozí po večeři vytráceli do svých domovů. Rozvoz autem byl ukončen kolem 9 hodiny večer. Než si pan majitel porovnal kuchyni a provoz, v hospodě téměř nikdo nezůstal. A tak vzpomínky snad někdy příště.

- zpět -