Rekonstrukce WC na chatě U sv. Floriána

Zatímco aktivity sboru jsou od jara v režimu „okurkové sezóny“ a žádné větší akce se nekonají, práce na naší chatě je dost a dost. Jen co slezl sníh a terén kolem chaty se vysušil, konala se první větší brigáda, které se zúčastnilo 5 členů. Hlavní prací bylo zateplení zadní části chaty ( v zimě nám tu zamrzl přívod vody), zateplení zadních dveří, úklid chaty a posečení trávy kolem chaty.

Od jara jsme dále řešili možnost úpravy prostor spodních WC tak, aby se alespoň částečně zvětšily pro spokojené posezení potřebných zájemců. Nejprve jsme oslovili firmu VENTA, ale jejich nabídka podzimního termínu byla pro nás nevyhovující. Nakonec jsme opět oslovili Martina Mýla, který nám předtím pomohl s úpravou kuchyně, aby se této akce zhostil. Předpokladem bylo, že prvotní destrukční (bourací) práce si provedeme sami. A tak následovala několikadenní aktivita hrstky členů, kteří provedli odstranění původních záchodů, obkladů, podlahy, dále pak vysekání prostorů pro plánované zapuštění geberitových splachovadel atd. Jakmile bylo vše připraveno, Martin zrealizoval plánované práce včetně nových obkladů a podlahy, následovalo několik hodin úklidu a napojení vody a na začátku července si naši hosté mohli poprvé užít pohodlí na tolik frekventovaném místě.

Zpřístupněním nových záchodů ovšem akce neskončila. Zapuštěním geberitů byla zeslabena stěna a proto následovala 2. etapa přestavby - zateplení vnější severní strany chaty. Správa chaty se nakonec rozhodla zateplit celou stěnu s předpokladem zlepšení temperování ve spodních pokojích. Práce opět provádí Martin. Tato etapa bude ukončena v měsíci září a chata bude připravena na zimní provoz.

Zásluhou správce chaty Petra Švába a Jirky Grimy, kteří si tuto akci vzali pod patronát, jsme opět zlepšili prostředí pro návštěvníky naší chaty a ti se velice kladě k těmto aktivitám vyjadřují. Takže díky.

- zpět -