Rozkoš Rescue 2015

Letošní ročník soutěže zdravotnických hlídek ROZKOŠ RESCUE se konal v termínu 1. - 3. května a kde jinde než v okolí největší blízké přehrady Rozkoš. Letošního ročníku se zúčastnilo více než 40 soutěžních hlídek v kategorii profesionálních nebo amatérských týmů a opět s mezinárodní účastí. V kategorii amatérských družstev se soutěže zúčastnily i hlídky hasičských sborů z okolí ( např. Dolní Radechová ).

Náš sbor každoročně pomáhá technickým a osobním zabezpečením některých stanovišť, která čekají soutěžní týmy po zhruba 5 kilometrové trase. Letos se skupina našich hasičů zapojila do sobotního programu a asistovali jsme u stanoviště dopravní nehody dvou osobních aut se zraněním posádek. Úkolem našich členů společně s dalšími zástupci integrovaného systému bylo plnit pokyny členů hlídek, především zajistit vyproštění zraněných osob z „ havarovaných“ vozů, z nichž jeden byl převrácen na střechu. Vyproštění dospělé osoby je samo o sobě za stížených podmínek hodně fyzicky namáhavé, pokud tuto činnost provádíte nepřetržitě celý den, tak je to až na kolaps. Ještě, že se mohli střídat.

Tato akce je pro náš sbor a aktivní členy výjezdové jednotky nejen jednou z možností prezentace svých schopností, ale i možností sledovat záchranáře při činnosti, jejich vyhodnocení situace a nastavení postupu záchranných akcí. To vše lze někdy uplatnit při skutečné události.

Více foto najde na sdhck.rajce.idnes.cz

- zpět -