Slavnostní oběd

V našem sboru je nemálo členů, kteří byli a jsou stále aktivní a byli za svoji práci pro sbor v minulosti oceněni. Dvěma z nich se podařilo za svůj přístup získat ocenění nejvyšší – Medaili sv. Floriána. Jedná se o Zdeňka Pinkavu st. a Jirku Čepelku.

Vedení sboru ( velitel a starosta) společně se starostou města Petrem Mědílkem na úterý 4. března pozvali oba zmiňované společně s jejich manželkami na slavnostní oběd jako formu poděkování za jejich práci a ocenění. Místo konání bylo do posledního okamžiku utajeno, takže pro zúčastněné manžele byla cesta velikou neznámou. Až příjezd k Batňovicím objasnil místo sezení.

Všichni přítomní po dobu dvouhodinového posezení užívali kulinářských zážitků v podání vybraných polévek, hlavního jídla, kávy a zákusku. Samozřejmě nechyběl přípitek. My „mladší“ jsme vyslechli příhody a vzpomínky na akce spojené s jejich působením u sboru a nebylo jich málo. Obsluha vynikající, jídlo též. I přes zpočátku plnou restauraci jsme měli dostatek soukromí a klidu .

A poté následoval návrat domů k věcem všedním, ale radost tato akce určitě splnila.

- zpět -