Společné posezení na chatě

Poslední společenskou akci do letošního roku, která se uskutečnila na naší chatě, bylo setkání partnerských párů jako forma poděkování našim partnerkám za toleranci našich aktivit v hasičině. To se uskutečnilo v roce 2016 a zúčastnilo se jej 6 párů. Programem tehdejšího víkendového pobytu bylo prožít společně čas posezením a vzpomínáním, výlety po okolí a kocháním se panoramaty na Krkonoše.

Až letos se objevila nabídka od skupiny našich členů zorganizovat podobnou akci a využít chatu k společnému setkání. Od samotného začátku příprav bylo jasné, že smysl tohoto setkání bude trochu odlišný. Vzpomínky ano. Prožití pěkného víkendu ano. Turistika ne. Manželky a partnerky už vůbec NE. S radostí byla přijata jejich žádost, aby mohly zůstat doma a v klidu si udělat potřebný úklid, umýt okna, vyprat, vyžehlit a to vše bez našeho motání se kolem. Takže máme pánskou jízdu.

První, co bylo nutné, bylo nalézt volný termín. Při současné obsazenosti chaty ne jednoduchý úkol. Nakonec se našel volný víkend 28. - 29. září na státní svátek. Než přihlášených 17 členů opustilo své rodiny proběhly náročné přípravy, především zajištění selátka a nákupy poživatin pevné i kapalné struktury. Byl připraven harmonogram odjezdů a vše domluveno do detailů tak, aby pobyt byl příjemným pro zúčastněné po všech stránkách.

Celá skupina nakonec odjela v sobotu ráno po 7 hodině. Po příjezdu na chatu se každý ujal své svěřené aktivitě. Pečení, občerstvení, práce kolem chaty atd. Sobotní den proběhl bez dešťových srážek, které byly předpokládány, v duchu vzpomínání a zábavy. Maso vynikající, pohoštění bohaté, a tak není divu, že zábava vydržela dlouho do noci.

V neděli ráno následovala vydatná snídaně, která měla dodat účastníkům energii k potřebnému úklidu. Mnozí zavzpomínali na časy karetního hazardu v „mariáši“ nebo „prší“, ale nakonec rozhodl vrozený smysl pro zodpovědnost a po provedeném úklidu následoval ještě dopoledne návrat domů. Mnozí unaveni, ale s pocitem příjemně strávených společných hodin na čerstvém horském vzduchu.

Po návratu domů nás čekaly partnerky a uklizené domovy. Následoval zasloužený odpočinek a návrat do všedních dnů.

- zpět -