Společné posezení

Konečně jsme se dočkali. Čeho? No přeci toho, že po více než 1,5 roce protivirových opatření a omezování shromažďování se větších skupin lidí, jsme mohli zorganizovat setkání členů sboru společně se svými partnerkami. Toto setkání se uskutečnilo v sobotu 4. září před zbrojnicí za krásného sluncem obohaceného počasí. A zájem byl mimořádný. Sešlo se celkem 42 společensky naladěných účastníků, kteří se těšili na posezení spojené s dobrým pohoštěním a občerstvením.

Přestože čas na přípravu akce nebyl až tak dlouhý, vše bylo ze strany organizátorů zvládnuto na jedničku. Akci předcházelo setkání výboru, kde byly rozděleny úkoly a kompetence. O velmi dobré pohoštění se postarali Luboš Pfeiffer s Petrem Nejmanem. Vepřové plecko 2 dny naložené a následně připravené na lorně nemělo chybu. Taky nezbylo. Občerstvení postavené na nabídce točeného piva a 2 druhů vína bez tvrdého alkoholu byla správnou volbou. A když doplníme, že vše bylo pro účastníky zdarma, placeno ze sborových peněz, no nedejte si. Posezení u stolů bylo zároveň pobídkou pro některé manželky či partnerky, které se rády pochlubily svým kulinářským uměním. Díky Vám. Jednohubky, chlebíčky, moučníky či bábovky, to vše bylo nabízeno všem účastníkům. Samozřejmě následovalo hodnocení předložených pochutin. Díky za každé sousto, které polaskalo chuťové buňky. Především škvarková pomazánka a domácí sýry od Míši Teichmanové byly opravdu super. Nestačila vysvětlovat „ tajné „ recepty.

Přestože toto setkání bylo plánované bez nabídky pobavení ve smyslu her či jiných aktivit, bylo úžasné. Konečně se sešli známí a tzv. „ pokecali“. Proto není ani divu, že samotná akce byla ukončena krátce před půlnocí. A to vydrželo opravdu nemálo přítomných.

Závěrem dovolte jedno velké přání. I přes stálou hrozbu covidu, který bude mezi námi dlouho zlobit, mějme možnost společensky žít.

Poděkování všem, kteří přispěli svojí aktivitou, k uspořádání této akce.

- zpět -