Tradiční turnaj ve stolním tenise o "Pohár starosty sboru" 2015

Měsíc listopad je každoročně příležitostí k uspořádání jediné sportovní akce nehasičského charakteru, ale hasičům a široké veřejnosti určené – tradičního turnaje ve stolním tenise „ O pohár starosty sboru“. V loňském roce se turnaj vydařil nejen kvalitou sportovních výsledků, ale i účastí a zájmem o tento turnaj. Jak tomu bylo letos?

Opět jsme již měsíc před plánovaným termínem oslovovali známé tváře, které se turnaje někdy účastnili, pozvánku jsme poslali do Radvanic a Polska, oslovili jsme zástupce sborů okrsku. Někteří přislíbili účast, mnozí se neozvali, a tak jsme byli do dne pořádání turnaje napjati. Přišel pátek 13. listopadu, poslední den příprav. Odpoledne byly nakoupeny ceny, pohoštění a občerstvení, od 17 hodiny pět našich členů provedlo úklid garáže a přípravu stolů, tabulek a dalších potřebných náležitostí.

Den pravdy, zda práce nebyla zbytečná, nastal v sobotu 14. listopadu. Nečekaně brzy, už v 8 hodin, se objevili kolegové z polského Stolce a nám bylo jasné, že turnaj bude mít mezinárodní účast. Už při rozehrávání byla vidět kvalita a um 3 polských zástupců. Postupně přicházeli další účastníci, takže nakonec se do soutěže dvojic přihlásilo 12 hráčů a milým překvapením byla dvojice kolegů ze Žernova. Po létech zástupci okrsku. Díky.

V 9 hodin starosta sboru R. Ságner přivítal všechny přítomné a po rozlosování do 2 skupin po 6 účastnících se turnaj rozjel na plné obrátky. V základních skupinách bylo odehráno 30 utkání do 3 vítězných setů. Kolem 11 hodiny nejlepší 3 hráči každé skupiny vytvořili finálovou partu, která si to mezi sebou rozdala o celkového vítěze a vítěze z řad hasičů. Ostatní vytvořili skupinu útěchy, ale i ty čekaly ceny za jejich výkon. Po 13 hodině mohl starosta sboru vyhlásit výsledky.

Překvapivé nebylo vítězství Zděnka Rosy nad Jožkou Ligačem v kategorii nehasičů, ale pohár si odvezl Marcin Blicharski za celkové 3. místo, ale 1. místo mezi hasiči. Na druhém hasičském místě skončil jeho otec Janusz. Náš sbor reprezentovali ve dvojicích Petr Streubel ( 5. místo ) a Patrik Hepnar. Po skončení turnaje dvojic si zájemci ještě zahráli turnaj ve čtyhře, který znovu vyhrála polská dvojice Blicharski ml. a Obrak Tomasz.

Celý turnaj proběhl v přátelské náladě, spořádáno bylo veškeré pohoštění ( kuřata, bramboráky, klobásy), rozdány byly ceny všem účastníkům a kolem 15 hodiny jsme poklidili stoly, vrátili techniku do garáže a s pocitem dobře vykonané práce jsme se rozešli domů.

PS. Před samotným koncem dorazilo družstvo kuželkářů, které ve svém prvním utkání v turnaji neregistrovaných porazilo favorita soutěže 7 : 1. Bravo.