Tradiční turnaj ve stolním tenise o "Pohár starosty sboru" 2016

Listopad je tradičně měsícem pořádání turnaje ve stolním tenise. Již minulý rok jsme našli optimální období pro možnou účast polských přátel a co největšího počtu zájemců z Kostelce – první polovina měsíce. A tak tomu bylo i letos. Pozvánky na turnaj, konaný v sobotu 12. 11., byly již měsíc v předstihu rozdávány zájemcům a poslány do Polska.

Počasí letos turnaji přálo. Teplota těsně nad nulou a noční mrazík odradily případné zájemce o houbaření, a tak kroky sportuchtivých směřovaly do naší zbrojnice. Od 9 hodiny tu byl starostou sboru zahájen další ročník turnaje v „pinci“, určený pro členy sborů hasičských, ale i zájemcům široké veřejnosti. Do turnaje se přihlásilo celkem 14 hráčů, z toho 10 zástupců hasičů včetně 3 hráčů z Polska. Pohár přivezl Martin Blicharski z polského Stolce a přál si jej znovu obhájit a získat. Hráči se rozlosovali do 3 skupin, hrát budou každý s každým ve skupinách na 3 vítězné sety. Nejlepší dva hráči ze skupin postoupí do finálové skupiny, kde si opět vzájemně porovnají své hráčské umění. Ostatních osm hráčů si zahraje o další umístění vyřazovacím systémem. Tolik pravidla oznámená na začátku turnaje. A jde se na to.

Od počátku byly k vidění zajímavé souboje, ale i zápasy s jasnou převahou
„profesionálních“ účastníků. Zatím co probíhaly zápasy na 3 hracích stolech pod přísným dohledem několika diváků ( nejstarším byl p. Dyntera, kterého přivezl vnuk ), v kuchyni byly připravovány pochutiny pro vyčerpané hráče. V nabídce byly
„Pavlišov“, bramboráky a klobásy. K tomu občerstvení všeho druhu, protože pitný režim nelze při sportovním vyčerpání podcenit.

Po ukončení zápasů ve skupinách se vytvořila finálová šestka a ostatní se rozlosovali do „pavouka“ o 7 – 14. místo. Teprve finálová skupina ukázala na skutečné kvality přítomných hráčů. Do této skupiny se probojovali 4 zástupci hasičů a z našeho sboru Petr Streubel (jediný ze 4 našich hasičů). Obhájce prvenství svoji roli nezvládl a zůstal ve druhé skupině. Obě skupiny zakončily svá utkání kolem 13 hodiny a starosta sboru mohl vyhlásit výsledky.

Celkovým vítězem turnaje se stal Karel Mýl (SDH Horní Kostelec) před Josefem Šimůnkem (SDH Horní Kostelec). Na 3. místě první nehasič – Ivan Kostelecký. Další místa obsadili Janusz Blicharski ( Polsko), Petr Streubel (Česko – SDH Červený Kostelec) a Dobiáš – nehasič. Všichni získali po zásluze hodnotné ceny a připili vítězi šampusem z poháru.

Po ukončení soutěže dvouher si přítomní hráči utvořili dvojice pro hru ve čtyřech. Hrálo se o prestiž a malou tekutou pozornost. Tato část soutěžního dne měla neskutečnou atmosféru a uvolněnost. Celý turnaj byl ukončen kolem 15 hodiny, ale úklid a posezení s polskými přáteli pořadatele ještě na nějaký čas zdržel.

Poděkování ze strany starosty všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu turnaje.

 

- zpět -