Tradiční turnaj ve stolním tenise o "Pohár starosty sboru" 2018

Termín konání tradičního turnaje ve stolním tenise „ O pohár starosty SDH“ jsme již počátkem října určili na sobotu 24 . 11. s ohledem na teplé počasí a práce na zahrádkách. Od poloviny října byly posílány pozvánky do Polska, Radvanic a předávány zájemcům při různých příležitostech. O tohoto okamžiku se na nás organizátory valily ne zrovna optimistické informace : jsem nemocný, budu v práci, Poláci budou pracovně v Rakousku, budu po noční, budu v zahraničí atd. A posunout termín už nešlo.

Není divu, že jsme do posledního okamžiku váhali, přijde vůbec někdo? Kolik toho máme nakoupit? Nakonec optimistické nálady zvítězili a na sobotu bylo vše připraveno. V pátek jsme uklidili prostory garáže, připravili pohoštění a pak už rozchod se slovy – zítra se ukáže.

V sobotu ráno Petr Streubel rychle vyjel s technikou z garáže ( nemrzlo), postavili jsme 3 soutěžní stoly, připravili jsme občerstvení a losování a nastal čas očekávání prvních příchozích účastníků. První přijíždí 2 zástupci SDH Žernov, hned za nimi nám neznámá žena se slovy: „ Tak jsem si přijela zapinkat a kamarád přijede za chvíli.“ Začátek dobrý. Do 9 hodiny se přihlásilo celkem 10 dospělých soutěžících a 4 mladí hasiči. Hurá.

Po přivítání starostou sboru a rozlosování byl turnaj zahájen zápasy ve skupinách na 3 vítězné sety do 11 míčků. První 3 ze skupin postoupili do finálové skupiny a ostatní hráli skupinu útěchy. Celkem bylo odehráno 41 zápasů (dospělých), a 155 setů. Celkovým vítězem turnaje se stal Kuřátko M. před Semerákem (Náchod). Majitelem poháru a nejlepším hráčem hasičem se stal Pepa Šimůnek z SDH Horní Kostelec. Jediná hrající žena ( přijela z Lipí) se umístila na krásném 5. místě.

Turnaj dvojic skončil o půl druhé vyhlášením výsledků a předáním hodnotných cen. Tradičně každý rok vždy následovala čtyřhra, ale letos chyběla mezinárodní rivalita a asi nebyla motivace. Místo toho všichni zasedli k jednomu stolu a do 16 hodiny se povídalo, zpívalo, vzpomínalo.

Díky všem zúčastněným, díky pomocným organizačním rukám. Dopadlo to přes všechny prognózy bezva.

- zpět -