Tradiční turnaj ve stolním tenise o "Pohár starosty sboru" 2019

Tradiční akcí, kterou náš sbor pravidelně každoročně pořádá, je turnaj ve stolní tenise „ O pohár starosty sboru“. Tuto akci pořádáme v listopadu, kdy už venku bývá počasí téměř zimní a všichni mají své zahrady připraveny a uklizeny, a na druhou stranu do vánoc ještě daleko. Plakátky rozdávány od září, pravidelní účastníci se těší na setkání. Účast znovu po roce potvrzují přátelé z polského Stolce s tím, že přijedou v nejsilnější sestavě.

Termín turnaje je stanoven na sobotu 9. listopadu. Od středy starosta sboru zajišťuje ceny, nakupuje potřebné potraviny k pohoštění soutěžících . V pátek společně s Petrem Streubelem vaří cca 20 porcí guláše, Martin Teichman uklízí prostory garáže – sportoviště. Vše připraveno.

V sobotu ráno venku zataženo a chladno, počasí přímo ideální pro naši akci. Začátek turnaje byl dán na 9 hodinu a v tento čas bylo přítomno 13 hráčů z řad hasičů Horního Kostelce, Stolína, našeho sboru a k tomu zástupci z řad veřejnosti, kteří tento turnaj vyhledávají pro dobrou atmosféru a kvalitu hráčů. Opět náš turnaj navštívili přespolní hosté z Náchoda a Lipí ( Semerák a Andrejsová a Leixnerová). Stále jsme čekali na hráčskou delegaci z Polska, ale ti se nakonec nedostavili. Po 20 minutách starosta sboru turnaj zahájil. Přivítal přítomné sdělením, že první ročník tohoto turnaje byl uspořádán v roce 1998. Následovalo rozlosování do skupin, sjednocení pravidel a první hráči obsadili 3 připravené stoly. Ve skupinách bylo odehráno 22 zápasů na 3 vítězné sety. První dva ze skupin postoupili do finálové skupiny, ostatní utvořili skupinu útěchy. Před finálovou částí se hráči posilnili gulášem s knedlíkem a nebo připravovanými bramboráky, které tradičně zajistila Věrka Bílá. Mnozí obě jídla zkomletovali. V druhé části turnaje bylo odehráno celkem 36 zápasů mnohdy vysoké sportovní úrovně. Turnaj jednotlivců skončil krátce po 14 hodině. Vítězem turnaje se po roce opět stal Miloš Kuřátko. Na druhém místě a pohár nejlepšího zástupce z řad hasičů získal Karel Mýl. Na dalších místech skončili Semerák, Rosa, Leixnerová a Andreisová. Blahopřání starosty a převzetí hodnotných cen. I ve skupině o 7. místo byly k vidění pěkné boje o každý míček.

Po krátké pauze se přítomní domluvili na turnaji čtyřher. Nalosování bylo jednoduché – dvojice nejlepší + nejslabší atd. Celkem 5 dvojic odehrálo 10 zápasů. Vítězem se stala dvojice Rosa + Šimůnek před dvojicí našich hráček.

Turnaj jako takový byl ukončen před 18 hodinou odchodem unavených hráčů i pořadatelů. Jedna zajímavost na závěr. Během turnaje v prostorách společenské místnosti nečekaně spadla police s poháry na nejmenovanou hráčku. Je třeba říci, že spadla bez cizího zavinění. Naštěstí se vše obešlo bez zranění a trocha švestkového léku potlačila šok z leknutí.

Poděkování zúčastněným i pořadatelům. Starosta.

 

- zpět -