Turnaj ve stolním tenise o "Pohár starosty sboru"

Podle ročního plánu činností našeho sboru je měsíc listopad předem určen pro pořádání tradičního sportovního klání pro hasiče i širokou veřejnost – turnaj ve stolním tenisu „ O pohár starosty sboru“ .

Vloni jsme tento turnaj uspořádali poslední listopadovou sobotu s předpokladem, že všichni zájemci už budou mít ošetřené své zahrádky a mizerné počasí využijí k účasti. Předpoklady nevyšly a účast byla slabá. Letos jsme po zkušenosti z loňského roku zariskovali a termín pořádání jsme dali na začátek listopadu. A ejhle. Přestože opět nepřijeli Poláci a ani zástupci Radvanic, kteří byli pozváni, do zbrojnice si našlo cestu 12 účastníků turnaje spolu s několika diváky. Příjemné překvapení pro nás pořadatele, kteří jsme několik dní před termínem nakupovali ceny, připravovali pohoštění ( pikantní topinky, klobásy ) i občerstvení a uklízeli.

Samotný turnaj zahájil starosta sboru přivítáním všech přítomných a po rozlosování do 3 čtyřčlenných skupin se v prostorách garáže rozpoutaly na
3 stolech zajímavé a často i sportovně kvalitní zápasy. Ve skupinách bylo odehráno 18 zápasů a 80 setů do 11 bodů. Po odehrání zápasů ve skupinách následovalo rozdělení na finálovou šestku a skupinu „ slabších“. Opět systém každý s každým ve skupinách jasně poukázal na toho nejlepšího. Pořadí prvních tří jednotlivců bylo následující: 1. Rosa Zdeněk; 2. Ligač Jozef a 3. Ježek Jiří. Vzhledem k tomu, že putovní pohár je určen nejlepšímu zástupci hasičů, tak je na celý rok v dobrých rukách Jirky Ježka z SDH Stolín. Gratulujeme. Všichni další účastníci si odnesli nějakou cenu, ti z konce pořadí alespoň symbolickou.

Hladký průběh turnaje pod kontrolou Petra Streubela a dostatečný počet hráčů umožnil pokračovat i v „ nástavbě „ turnaje, tj. ve čtyřhře. Systém první s posledním z jednotlivců atd. vytvořil 6 dvojic, které si zahrály turnaj čtyřher. To byla ta „třešinka“ na dortu turnaje. Úžasné, mnohdy překvapivé míčky, to nemělo chybu. Vítězná dvojice Ligač – Streubel Petr.

Co říci závěrem. Po roce 2013 jsme to chtěli zabalit. Dnes,Vám zájemcům slibujeme: za rok se těšíme. Díky všem aktivním pořadatelům i účastníkům.

- zpět -