Valná hromada sboru 2022

Uběhly více než 2 roky od voleb nového výboru sboru a starosta Ondra Vít si konečně prožil svoji první valnou hromadu ve své funkci. Do té doby nás omezovala nekonečná a složitá situace s koronavirem, kdy nejprve státem nařízená omezení a zákazy neumožňovaly pořádání akcí a setkávání se, později tomu bránily obavy mnoha členů z možností nakažení ve větším kolektivu. Pravdou je, že i po odstranění překážek ve formě zákazů pořádání akcí a ústupu viru byla a je návštěvnost zbrojnice ze strany členů slabá.

Přesto byl vybrán termín členské schůze na pátek 6. května s tím, že nebudou zváni žádní hosté a tato schůze se uskuteční pouze pro členy sboru. Bylo potřeba zhodnotit to dvouleté období, ale především předat ocenění členům, kteří se na aktivitě sboru v minulosti nebo i dnes podíleli. Kromě toho byli přítomní členové informováni o aktivitě výjezdové jednotky a situaci na chatě.

Schůze byla zahájena po 18 hodině připomínkou zesnulých bratrů a minutou ticha na jejich památku. Následovala krátká informace ze strany starosty sboru o aktivitách z období koronaviru a zajímavá video o výjezdech členů JPO II. Hlavní částí programu, tou slavnostní, bylo předání ocenění zasloužilým členům. Mnozí, překvapeni získáním ocenění, přišli ve svém vystoupení se vzpomínkami na svá mladá léta a u některých se zaleskly i ty pověstné slzičky. Děkujeme za Vaši práci pro sbor.

Na závěr slavnostní schůze bylo podáváno skromné pohoštění ve formě ohřátého párku. Většina z nich byla zásluhou dlouhých vzpomínek předřečníků popraskána, ale nikomu to nevadilo. Následovalo tradiční povídání při podávaném občerstvení.

Závěrem. Účast členů byla z mnoha jejich osobních důvodů žalostná. Přítomno bylo 21 členů a to stojí na zamyšlení a vyhodnocení. Přítomnost některých členů dlouhodobě pouze na valné hromadě netřeba komentovat. Další nedostatky se snad budou časem řešit ze strany vedení sboru. Doufejme, že bude zase lépe.

- zpět -