Pokračování roku 2020

Poslední informací předchozího článku bylo rozvolnění opatření před koronavirem a možnost se opětovně scházet ve zbrojnici od začátku června. Pravdou je, že účast na našich sezeních nebyla nijak vysoká. Mnozí se samozřejmě báli kontaktu ve větší skupině, i když posezení ve společence bylo upraveno na menší počty u stolů. Ale scházeli jsme se. Vše probíhalo beze změn po celé letní měsíce až do září. Pořídili jsme uskutečnit celodenní brigádu na chatě a pak dochází ke zlomu. Přichází okamžik, kdy jsme byli nuceni si sundat „růžové brýle“. Virus útočí mnohem agresivněji, počty nakažených a nemocných výrazně stoupá, a bohužel roste i počet úmrtí s virem spojených i mezi mladými lidmi. Celosvětově.

Přichází nová opatření a to poměrně tvrdá. Uzavírají se školy, restaurace, většina prodejen, vnitřní i vnější prostory sportovišť atd. Z ohledem na bezpečnost členů výjezdové jednotky i prostory zbrojnic. Je nutná stálá dezinfekce, při výjezdech používat ochranné obleky a roušky. Společenská aktivita je paralyzována. Od této doby je zbrojnice „mrtvá“. Žádné schůze, valné hromady, sportovní akce a jiné aktivity. Pouze účast členů výjezdové jednotky a práce na technice se nezastavily.

Závěrem. Máme únor 2021 a vše při starém. Situace ve světě i u nás je stále špatná. Stovky milionů nakažených a tomu odpovídající počty mrtvých. Snad se ale začíná blýskat na lepší časy. Přichází první možnosti očkování. Čekejme s pokorou na lepší časy.

- zpět -